Omrekenen gulden naar euro

Omrekenen van gulden naar euro is niet zo heel moeillijk. De officiële koers was 2.20371 gulden voor een euro.

Een gulden is dan 0,453780.. euro.  Zeg maar afgerond 45 cent. Om een bedrag in gulden om te rekenen naar euro moet je de helft min een tiende van de helft nemen. 126 gulden wordt dus 63 -6,30=56,70

Nog een voorbeeld: 1800 gulden is 900-90=810 euro.

Je kunt ook een lijstje uit je hoofd leren:

1 gulden = 0,45 euro
2 gulden = 0,91 euro
3 gulden = 1,36 euro
4 gulden = 1,82 euro
5 gulden = 2,27 euro
6 gulden = 2,72 euro
7 gulden = 3,18 euro
8 gulden = 3,63 euro
9 gulden = 4,08 euro
10 gulden = 4,54 euro

Het is gek, maar zoveel jaar na het invoeren van de euro reken ik iedere dag nog wel eens een bedrag om. Het is net zoiets als te bedenken dat in mijn jonge jaren een brood (licht tarwe van de bakker naast ons) 61 (gulden) cent kostte.

Het kan ook andersom: omrekenen euro naar gulden.

Bij het internationaal instituut voor sociale geschiedenis kun je ontdekken wat het verschil in koopkracht is van het ene jaar ten opzichte van een ander jaar, dus bijvoorbeeld van nu ten opzichte van lang geleden. Of van nu ten opzichte van net voor 2002 toen de euro werd ingevoerd als vervanger van de gulden en veel andere europese valuta. Kijk op http://www.iisg.nl/hpw/calculate-nl.php. Dan weet je of het gevoel terecht is: toen de euro de gulden ging vervangen werd alles duurder.

Gebruik om zelf om te rekenen de gulden naar euro converter.

Het omrekenen van gulden naar euro is in deze tijd weer ongekend populair. Kennelijk willen mensen weer weten hoeveel de dingen nu kosten in vergelijking met die goede oude gulden tijd. Misschien speelt de naam ook een rol. Gulden klinkt als goud (denk aan vergulden, verguld zijn van iets). Euro heeft veel meer een politieke klank (denk aan Europa, Europese Unie etc.). Het omrekenen van gulden naar euro wekt verbazing: is dat echt zo veel geld? een voorbeeld: Er staat een huis te koop voor 180.000 euro. Dat is een heel normale prijs voor een normaal huis. Dat is (met de snelle manier van omrekenen van gulden naar euro) 2×180.000+18.000=378.000 gulden! Ik weet nog dat mijn natuurkunde leraar – lang geleden – het eerste ‘gewone’ huis in de stad kocht dat meer dan 100.000 gulden kostte. Nu kost een ‘gewoon’ huis bijna vier keer zo veel!

gulden naar euro


euro naar gulden

In 2002 werd in 12 landen de euro als fysieke munt ingevoerd. Voor al die landen was de koers van de oude munt ten opzichte van de euro eerder vastgesteld.


LandMuntNaamM > €€ > M
BelgiëBEFFrank40,33990,024789
DuitslandDEMMark1,955830,511292
FinlandFIMMarkka5,945730,168188
FrankrijkFRFFranc6,559570,152449
IerlandIEPPond0,7875641,269738
ItaliëITLLire1936,270,000516
LuxemburgLUFFranc40,33990,024789
NederlandNLGGulden2,203710,453780
OostenrijkATSShilling13,76030,072673
PortugalPTEEscudo200,4820,004988
SpanjeESPPeseta166,3860,006010
GriekenlandGRDDrachme340,750,002935

Met de koersen uit dit lijstje is het mogelijk een overzicht samen te stellen van de koers van de verschillende munteenheden ten opzichte van de gulden.


LandMuntNaamM > NLGNLG > M
BelgiëBEFFrank0,05518,31
DuitslandDEMMark1,1270,888
FinlandFIMMarkka0,3712,698
FrankrijkFRFFranc0,3362,977
IerlandIEPPond2,7980,357
ItaliëITLLire0,0011878,64
LuxemburgLUFFranc0,05518,301
NederlandNLGGulden11
OostenrijkATSShilling0,1606,244
PortugalPTEEscudo0,01190,975
SpanjeESPPeseta0,01375,502
GriekenlandGRDDrachme0,006154,6

Tags: , , ,

Leave a Reply


| aforismen over geld en geldgebrek | beschouwingen over geld en geldgebrek |
| tips over geld en geldgebrek | wetenswaardigheden over geld en geldgebrek |
| oud nieuws over geld en geldgebrek | gulden en euro | omrekenen gulden naar euro |